HAKKIMIZDA

1

Firma Profili

Firma Profili

1989 yılında İstanbul’da kurulan PENTA ELEKTRONİK, Tuzla’daki 5.000 m2’lik üretim tesisinde, 270 deneyimli personeli ile elektronik üretim alanında faaliyet göstermektedir.

PENTA ELEKTRONİK, yüksek teknolojili üretim hatlarında günde 8 milyon elektronik komponent işleme kapasitesi ile otomotiv, beyaz eşya, telekomünikasyon ve diğer üretim sektörlerine hizmet vermektedir.

Gelişen teknolojiyi yakından takip eden PENTA ELEKTRONİK, sürekli iyileştirme yaklaşımı ve müşteri odaklı çalışmayı bir firma kültürü olarak benimseyip, personelini sürekli eğitip gerekli yatırımları zamanında yapmakta ve elektronik üretim hizmetlerini müşterilerinin isteklerine uygun olarak en üst kalitede sunmaktadır.

Günümüz iş dünyasının küresel gerçekleri göz önüne alındığında, firmaların başarıya ulaşmasında, sadece kendi faaliyetlerinin başarısı değil, yer aldığı tedarik zincirinin bir bütün halinde başarılı işleyişi önemli bir konuma gelmiştir. Biz de PENTA ELEKTRONİK olarak bu gerçeği benimseyip, iş ortaklarımıza sadece üretim hizmeti değil, aynı zamanda güçlü bir tedarik zinciri desteği de sunuyoruz. 25 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimimiz sayesinde seri üretimlerimizde kullandığımız, dünyaca ünlü üreticilerden tedarik ettiğimiz komponentlerin %100’e yakınının planlama, sipariş ve stoklama süreçleri tarafımızdan yönetilmektedir.

ISO9001 Kalite Yönetim Sistemimiz, ISO14001 Çevre Yönetim Sistemimiz, ISO45001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemimiz ve IATF16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemlerimizin uluslararası standartlara uygunluğu Bureau Veritas tarafından belgelendirilmiştir.

Yüksek kaliteli üretim, müşteri taleplerinin zamanında karşılanması ve müşteri memnuniyeti, PENTA ELEKTRONİK’in öncelikli hedefleridir.